Ayakkabı ve Çanta Modası


Binlerce model arasından ince eleyip sık dokuyarak en şık olan kıyafetler seçildikten sonra bulunalacak yerde görüntü ile göz kamaştırmak için bu kadarı yeterli olmamaktadır. Kombinin ana elemanı giysi olurken bununla beraber tamamlayıcı unsurlar olarak da isimlendirilebilecek aksesuar ve ayakkabı da kombinde önemli bir yere sahiptir. Kıyafetin şık olması tamamlayıcı parçaların doğru seçilmemesi halinde ortaya beklentileri karşılayacak bir görüntü çıkmayacaktır. Ayakkabı ve çantanın hem kıyafetle hem de birbirleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu durumda ayakkabı ve çanta modası ile ilgili detaylı bilgiler toplanarak alışveriş öncesinde karar verirken titiz davranmak gerekmektedir. Parçaların birbirleri ile uyumlu olması için akla gelen ilk yöntem aynı özelliklere sahip olanları bir araya getirmektir. Kombin uyumuna giden en kısa yol olarak karşımıza çıksa da renk, desen, materyal gibi detaylarda aynı uyumu zahmetsizce yakalamaya olanak sağlayacaktır. Bu yöntemi kullanarak kombin hazırlarken ilk olarak kıyafete uygun ayakkabı seçilerek daha sonra ise ayakkabıya uygun çantayı saptamak daha kolay olacaktır.  Çantanın materyali ayakkabının üretiminde kullanılan metal ile aynı olabilir. Deri ayakkabılar için deri çanta tercih edilebilirken süet ayakkabılar içinse süet çanta tercih edilebilmektedir.

Ayakkabı ve Çanta Modelleri

Uyum her zaman ayakkabı ve çanta modası kombininin birbirinin aynısı olmak anlamına gelmemektedir. Bakış açısını genişleterek aynı özelliklere sahip parçaları bir araya getirmek uyum yakalamanın tek yolu olmamakla beraber farklı özellikleri olsalar da birbirini tamamlayabilen parçalarla da uygun görüntüler ortaya çıkarmak mümkündür. Bakış açısını genişleterek aynı özelliklere sahip parçaları bir araya getirmek uyum yakalamanın tek yolu olmazken materyal ve renk gibi detaylar farklı olsa dahi tarz benzerliği gerekli uyumu yaratmaktadır. Sade detaylara sahip modeller sports bile daha yakın olurken bunları renk ve materyal konularına takılmadan spor karakterle herhangi bir çift babet ya da ayakkabı ile tamamlamak küçük hacimli ve parlak detaylarla donatılmış el çantaları ise klasik abiye tarza ait olmasından dolayı benzer şekilde parlak detayları stilettolar ile beraber kullanmak  gerekmektedir.

Ayakkabı ve Çanta

Birbiriyle uyumlu ayakkabı seçmek için ayakkabı ve çanta modası için  zaman harcamaya gerek kalmadan materyal ve renk açısından birbiriyle uyumlu ayakkabı ve çanta seçmek için materyal ve renk açısından birbirine uyumlu kadın ayakkabı ve çanta kombinleri online olarak incelemek yeterlidir. Ayakkabı ve çanta her zaman kadınların gözde parçaları arasında yer alır. Gereksinim olmasa dahi satın almaktan kişinin kendini geri koyamadığı ürünler arasında yer almasından dolayı her kombine ayrı uyum sağlayabilmek için önem taşımaktadır. Ayakkabı modelleri her kombine uyum sağlamasının yanı sıra kaliteli ve göz dolduran görünümü sayesinde kadınların vazgeçilmezleri arasında yer almasından dolayı ideal kombine kavuşabilmek ve gerekli uyum sağlayabilmek için muhakkak kıyafet uyum sağlayan ayakkabılar tercih edilmelidir.

Ayakkabı ve Çanta Kombinleri

Özenli ve şık giyinmeyi seven kişilerin ilk olarak elbise olmak üzere ayakkabı ve çanta aksesuarlarının ayakkabı ve çanta modası ile ilgili kombini tamamlaması gerekmektedir. Elbisenin kumaşını uygun ayakkabı seçmek zorunda kalmadan sade ve şık bir model ayakkabı tercih ederek ona uyumlu aksesuarlar birleştiğinde göz kamaştırıcı bir anı yakalamak mümkündür. Renkli kıyafetler için uyum sağlamak tek renk  kombine göre daha zor olmasından dolayı bu tarz kıyafetler de en doğrusu zıt renklerle harmanlamaktır. Takı seçiminde ise çantanın ve ayakkabının toka modeli ve rengi ile uyumlu hale dönüştürülebilir. Gümüş ise gümüş renk, Gold ise sarı renk tonlara uygun modellerle harmanlama işlemi tamamlanabilirken hem daha estetik hem de daha şık görünmek mümkün hale gelmektedir.

Bir cevap yazın